Kindlasti vaevab see küsimus paljusid koduehitajaid. Uurides erinevaid materjale koostöös varvitudlaud.ee meeskonnaga ja küsitledes erinevaid ehitajaid täit tõde ei selgunudki, kuid saame tuua välja mõned mõtted, mis ehk aitavad otsustada. 

Kui paigaldad terrassilaua soonelise ehk rihveldatud poole ülespoole

Mõned väidavad, et terrassilaua sooneline pool on ilusam – kuid see on puhtalt maitse küsimus.

Terrassilaua sooned on selleks, et vähendada puidus ilmastikumuutustest tingitud pingeid ja laud ei lähe lõhki. 

Kui paigaldad terrassilaua soonelise (rihveldatud) poole ülespoole hakkab soonte vahele kogunema sodi mis tassitakse pinnale jalanõudega, koduloomade poolt ja näiteks õietolmu mida harjaga eemaldada on suhteliselt keeruline. Kui see mustus sinna soontesse pikalt koguneb ja laud juhtub kaua niiske olema siis mustus muutub seal soonte vahedes mulla taoliseks rohekaks kitiks mida väga raske eemaldada. 

Samuti kipub terrassilaua soonelise poole pikaaegsel harjamisel (tihedal koristamisel) ja survepesuriga pesemisel terrassilaua pind minema karedamaks ja tekib suurem oht pindusid jalga saada.

Kui paigaldad terrassilaua sileda poole ülespoole

Kui paigaldad terrassilaua sileda poole ülespoole siis võid arvestada, et terrass on märjaga libedam. (samas kes see ikka väga märja ilmaga terrassil aega veedab?) 

Terrassilaua siledamat poolt on lihtsam hooldada ja paljajalu meeldivam kõndida. Paigaldades sileda poole ülespoole toimivad terrassilaua sooned alumisel poolel tuulutusena terrassilaua ja alusraami vahel.

Ükskõik mis pidi terrassilaud lõpuks pandud saab on oluline selle igaaastane puhastamine ja  hooldamine terrassiõliga, vastaseljuhul ei näe terrass niikuinii hea välja ja terrassilaud tuleb  välja vahetada juba mõne aasta möödudes.

Sile terrassilaud
Sooneline terrassilaud