Ükskõik, milliseid puit materjale või kattesüsteeme sa kasutatud, värvide kooslus mõjutab alati paigast tekkivat muljet.

Ilma värvita oleks meie elu hall ja igav. Värv loob meeleolu, annab identiteedi ja suuna. Värv kannab  kõrvuti pealispinna kaitsega ka olulist kujunduslikku rolli ja loob mulje. Ükskõik, milliseid materjale või kattesüsteeme on kasutatud, värvide kooslus mõjutab alati paigast tekkivat muljet.

Ükskõik, kui tugevat muljet mõni värvitoon ka ei avalda, on tellijatel, kujundajatel, ehitajatel ja kõigil teistel osapooltel keeruline üksteise soove kirjelduste põhjal mõista ja silmadest lugeda. Siin pakuvad tõhusat abi värvitoonide kollektsioonid. Kõiki värvikaarte ja toone mida www.varvitudlaud.ee oma töös kasutab on võimalik leida suurematest ehituskauplustest.

Värvitooni valimisel tasub jälgida loodust ja temalt õppust võtta. Looduses  näeme oma teekonnal piiramatul  hulgal värve: kuuseokste sügavat rohelist, männitüve punakaspruuni, kivide halli ja pohlade punast. Värvitoonide hulk looduses on piiramatu, kuid ikkagi tunduvad nad kõik omavahel sobivat ning harmoonias koos eksisteerivat.

Kui sa soovid et su maja sulanduks ümbritseva keskkonnaga kasuta tumedamaid toone, need sulandavad sinu maja ümbritseva loodusega. Heledamad toonid aga lasevad majal paista suuremana ja toovad ta tumedast metsaalusest paremini välja.

-       männikusse sobivad paremini punakaspruunid või paksu puukoore hallid toonid

-       kuusikusse tumedad pruunid või rohelised toonid

-       kaasikusse heledamad rohelised, hallid ja beežid toonid

Kui sa soovid värvi mis eksponeeriks puit materjali võimalikult loomutruult vali pinnatöötlusaineks läbipaistev puidukaitseaine. Kasutades läbipaistvat puidukaitseainet jääb lõpptulemust mõjutama ka pinna alt kumav puidu enda toon, töödeldava pinna poorsus, kasutatud toode ja töötluskordade arv.

Kui sa aga soovid maja ühtsele ja rahulikule väljanägemisele anda aktsenti, kaunista maja ukseavad ja aknad värvikaardi kirkamate toonidega.