Kuidas kaitsta maja välisvoodrit niiskuse eest? Oct 16
Niiskus põhjustab puidu mängimist ja pragunemist- see muutub haigustele vastuvõtlikuks.
Välitingimustes
peab maja vooder olema töödeldud viimistlusvahenditega millel on vett tõrjuvad
omadused,
Keskmiselt soovitavad puiduvärvide tootjad teha kerge sanitaarremont või täiesti korralik uuendus puidule ca iga viie aasta tagant. Puit on siiski looduslik materjal. Meie kliimas on niiskuse ja temperatuuri režiimide vaheldumine nii suur, et tahes tahtmata puit paisub ja kahaneb. Värvid on aga enamasti polümeeride baasil ning nende elastsus ja puiduga kaasa mängimine aja jooksul väheneb kuni lõpuks sootuks kaob.
Hetkel on käes sügis ja viimane aeg oleks vaadata üle oma maja või kuuri puitfassaad. Enne kui hakkate tegema värvimistöid, kalkuleerige läbi erinevad lahendused. Odava värviga katmine võib tuleviku perspektiivis kalliks osutuda sest ei pruugi korralikult nakkuda aluspinnaga, pole piisavalt fungitsiidne, pole piisavalt elastne, on liiga õhukese või paksu kihiline, pleekub kiiresti jne... Kallim fungitsiididega värv ja täis lahendus, (st. aluspinna korralik puhastamine ja karestamine, vajalike kohtade immutamine, sõltuvalt viimistlusvärvi tüübist võib olla ka kruntimine ja lõpuks värvimine 2 kihti) on aga jälle korralik väljaminek aga samas kindla peale minek.
Kui hakkate sügisel voodrilauda värvima siis kindlasti kuiva ja sooja ilmaga,. Laudist seinas värvides võib ootamatu vihmasadu rikkuda kogu töö. Kui aga tahame laua seinast eemaldada ja teha värvimistööd kuuri katuse all võib probleemiks osutuda laudade seinast tervelt kätte saamine.
Sellepärast soovitame - Kaaluge ja kalkuleerige läbi voodrilaua välja vahetamine. Soetage juba tehases krunditud ja värvitud voodrilauad. Paigaldage seina ja kevadel värvige veel korra üle. Järgmised viis aastat on jälle muretud.